• Ülkemiz’deki servis merkezleri, paslanmaz çelik üretim silsilesinin son safhası ve en önemli tamamlayıcı unsuru olarak yer almaktadır.
  • Tüm Dünya'da Paslanmaz Çelik Üreticilerinin en önemli tamamlayıcı unsuru Servis Merkezleridir.
  • Dernek faaliyetlerimiz hakkında tüm sektörümüzü bilgilendirmekteyiz.
  • Fason hadde tesisleri yerine Ülkemizde entegre tesislere ihtiyaç vardır.
  • Bu konuda Başkanımızın 2017 yılı mesajını okuyunuz.
MEKANİK İŞLEMLER / FINISHING
Son aşamada malzemenin istenilen yüzey normlarına göre parlak tavlama fırınından ve bilahare ütüleme haddesinden geçirilir. Soğuk haddeleme işlemi tamamen bittiğinde malzemenin sipariş edilen son ölçülerde olması için kenarları düzgünce kesilir ve gerekirse dilme ve boy kesme yapılır, arasına koruyucu kağıt konulur, levha veya rulo şeklinde istenilen ağırlıklarda ambalajlanır. Bu üretim safhaları genelde yassı ürünlerde olduğu gibi, uzun ürünlerde de aynıdır, ancak daha başka makina parkurlarında işlenerek nihai ürün elde edilir (tel, çubuk, profil v.s.).

Paslanmaz Çeliklerin nihai ürün için gereken ebat ve yüzeyleri global üretimin son safhası olan servis merkezlerinde işlenir, hazırlanır ve sanayiciye teslim edilir.
© Copyright 2018 PASDER Paslanmaz Çelik Kullanımını Geliştirme ve Yaygınlaştırma Derneği                                                                                           kwebtasarım