• Ülkemiz’deki servis merkezleri, paslanmaz çelik üretim silsilesinin son safhası ve en önemli tamamlayıcı unsuru olarak yer almaktadır.
  • Tüm Dünya'da Paslanmaz Çelik Üreticilerinin en önemli tamamlayıcı unsuru Servis Merkezleridir.
  • Dernek faaliyetlerimiz hakkında tüm sektörümüzü bilgilendirmekteyiz.
  • Fason hadde tesisleri yerine Ülkemizde entegre tesislere ihtiyaç vardır.
  • Bu konuda Başkanımızın 2017 yılı mesajını okuyunuz.
6. Avrupa Paslanmaz Çelik Konferansı Helsinki
6. Avrupa Paslanmaz Çelik Konferansı – Helsinki – Kısa raporu

10-13.Haziran.2008 tarihleri arasında gerçekleşen 6.Avrupa Paslanmaz Çelik Konferansı ile 10.Haziran.2008 günü yapılan Euro Inox Brüksel Genel Kuruluna katıldığımı bildirmek isterim.

Euro Inox Paslanmaz Çelik Birliği Genel Kurulunda Yönetim Kurulu ibra edilerek, aynı görevliler ile Dr. Alfred Otto Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilmişlerdir. Bu konuda rapor ve tutanaklar üye olarak Pasder’e de gönderilecektir. Geldiğinde bilgilerinize arz edeceğim.

6.Avrupa Paslanmaz Çelik Konferansı 4 ayrı salonda takriben 300 kişilik izleyiciye hitaben gerçekleşmiştir. Konuların yoğunluğu ve çeşitliliği nedeniyle önem sırasına göre izleyici olarak katıldığım bölümlerde irdelenen konuları ve algıladığım bilgileri kısaca aşağıda sıralıyorum :

Paslanmaz Çelik 2007 üretimi Avrupa ve Dünya platformunda analiz edilmiş, toplam 27,3 milyon ton sıvı paslanmaz çelik üretilmiştir .

Üretim produktivitesi ve maliyetlerin düşürülmesi için özellikle ‘’austenit’’ kalitelere alternatif olarak bahis konusu edilen 200’serisi karşısında ferritik çözüm üretilmekte ve ferritik AISI 409 L ile Duplex 2205 kalitelerin homojenitesinin doyurucu özellikleri vurgulanmaktadır. Böylece bu kalitelerin üretimine istikbalde ağırlık verilerek kullanıcının alternatif seçimlerini arttırmanın ve kolaylaştırmanın yolları aranmaktadır.

Kullanım sahasının önemli ölçüde genişletilmesi, binalarda ve mimaride ihtiyaçların paslanmaz çelik malzemelerin kullanılması ile giderileceği konusunda yoğun çalışmalar yapılmaktadır. Bu sahalarda özellikle önemli örnekler verilerek, rantabilitenin sağlanacağı bilimsel verilere dayanarak garanti edilmektedir.

Duplex paslanmaz çeliklerin, Mimaride ve özellikle Kimyasal maddelerin deniz yoluyla taşınması için gerekli Tanker-Gemilerin inşasında kullanılmaya başlandığı belirtilmektedir.

Konferansın sonuç bildirgeleri ait oldukları sitelerden indirilebilecek şekilde hazırlanmaktadır. Özellikle Pasder-Paslanmaz Çelik derneğimiz sitesi www.pas-der.com Sitesi kanalı ile www.euro-inox.org sitesine yönlendirilmektesiniz. Bu olanağı kullanarak ISSF ve diğer sitelere de ulaşabilecek ve detaylı bilgileri edinebileceksiniz.

Konferans sırasında amatörce elde ettiğim fotoğraflardan birkaçı bu raporuma eklenmiştir.

7.Avrupa Paslanmaz Çelik Konferansı 2011 sonbaharında İtalya’nın Kuzey bölgesinde İtalya tarafından organize edilecektir.

Bilgilerinize

Ufuk LEFLEF
PASDER
Yön.Krl.Başkanı
© Copyright 2018 PASDER Paslanmaz Çelik Kullanımını Geliştirme ve Yaygınlaştırma Derneği                                                                                           kwebtasarım