• Ülkemiz’deki servis merkezleri, paslanmaz çelik üretim silsilesinin son safhası ve en önemli tamamlayıcı unsuru olarak yer almaktadır.
  • Tüm Dünya'da Paslanmaz Çelik Üreticilerinin en önemli tamamlayıcı unsuru Servis Merkezleridir.
  • Dernek faaliyetlerimiz hakkında tüm sektörümüzü bilgilendirmekteyiz.
  • Fason hadde tesisleri yerine Ülkemizde entegre tesislere ihtiyaç vardır.
  • Bu konuda Başkanımızın 2017 yılı mesajını okuyunuz.
ÜYELERİMİZİN SEKTÖRDEKİ YERİ
Güncel Kullanım Alanı

Geçen iki yıl içerinde, krize rağmen gerçekleşmiş ve gerçekleşecek olan yatırımlarla birlikte güncel kullanım alanı artmıştır. Önümüzdeki iki yıl içerisinde derneğimize yeni üye girişleri ile önemli artışları gerçekleştirmiş olacağız.

Yaratılan İstihdam – İşgücü

Dernek üyelerimiz geçen kriz dönemlerinde çalışanların sayısını arttırarak ülke ekonomisine ve işsizliğin azaltılmasına katkıda bulunmuşlardır. Üyelerimizin işletmelerinde doğrudan çalışmakta olan beyaz ve mavi yakalı personel ve çalışanlarımızın sayısı 5.000‘ e yaklaşmıştır. Üyelerimizle doğrudan ilişkili endüstri dallarında ve paslanmaz çelik sektörünün ürün gamında emeği geçenlerin sayısı ise 50.000 ‘ in üzerindedir. Tüm sektörde paslanmaz çelik ile dirsek temasında 100.000 kişilik tertemiz ve paslanmayan bir çalışan ordusu mevcuttur. Bunların % 65 ‘ lik bölümü kesinlikle dernek üyelerimizle doğrudan ve dolaylı ilişkilidirler. Bu nedenle PASDER Türkiye genelinde paslanmaz çelik sektörünü ağırlıklı olarak temsil etme niteliğinde bir sivil toplum örgütüdür. Konumumuzdan dolayı onurluyuz.

Kullanım ve Satış Cirosu

PASDER üyelerinin Türkiye genelinde 2014 takvim yılında paslanmaz çelik kullanım payı % 65 civarında olup, 450.000 ton’luk fiili ithalatın 300.000 tonluk kısmını gerçekleştirmiştir. Yüksek kaliteli paslanmaz çelik gurubundaki malzemelerdeki yüksek pay, satış cirolarının payını daha da arttırmıştır. Miktar ve değerdeki oranların farklılık göstermesi, üyelerimizin genellikle daha yüksek kaliteli paslanmaz çeliklerle ilgili alanlarda yer almaları nedeniyle oluşmaktadır.


© Copyright 2018 PASDER Paslanmaz Çelik Kullanımını Geliştirme ve Yaygınlaştırma Derneği                                                                                           kwebtasarım